Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Kriobiologia, kriokonserwacja

Kriobiologia

Air Liquide oferuje pełną gamę usług związanych z dostawą ciekłego azotu, a także urządzeń do przechowywania oraz transportu różnego typu materiału biologicznego w ciekłym azocie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tej branży, prosimy o kontakt:

Marcin Nowicki
tel.kom.: +48 608 683 060

e-mail: 
kriobiologia.pl@airliquide.com

Kriobiologia jest nauką biochemiczną, badającą warunki ochrony życia i funkcji biologicznych w ekstremalnie niskich temperaturach oraz technologii chłodzenia i mrożenia w ciekłym azocie. Znajduje szerokie zastosowanie w medycynie (np. rehabilitacja, fizjoterapia, banki krwi pępowinowej, in-vitro) i weterynarii (inseminacja zwierząt, banki genów), a także do przechowywania genów rzadkich roślin.
 
Oferujemy pełen zakres usług związanych z dostawą ciekłego azotu oraz urządzenia do przechowywania i transportu materiału biologicznego różnego typu w ciekłym azocie. Jako specjaliści w dziedzinie zastosowań gazów ciekłych w biotechnologii, medycynie, kriobiologii i farmacji zajmujemy się doradztwem w zakresie wszelkiego typu zastosowań kriogenicznych, poszukując coraz to nowych rozwiązań.
 
Zgodne z wymaganiami międzynarodowej normy EN ISO 13485, wdrożyliśmy i utrzymujemy system zarządzania jakością dla wyrobów medycznych w zakresie kontroli końcowej, zwolnienia i dystrybucji ciekłego azotu do zastosowań w krioterapii, kriochirurgii i krioprezerwacji, co zostało potwierdzone przyznaniem nam certyfikatu.