Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Australia: inauguracja nowej instalacji Air Liquide do wychwytywania CO2, dalej dostarczanego dla potrzeb przemysłu spożywczego

Air Liquide, we współpracy z AGL Energy, wiodącym australijskim dostawcą energii, niedawno zainaugurował działalność instalacji wychwytywania dwutlenku węgla (CO2). Nowy zakład Air Liquide będzie odzyskiwać 50 000 ton CO2 rocznie, który jest uwalniany przez elektrownię należącą do AGL Energy, znajdującą się na wyspie Torrens k/Adelajdy w Australii Południowej. CO2 wytwarzany podczas produkcji energii jest obecnie wychwytywany, koncentrowany, oczyszczany, skraplany, a następnie dostarczany przez Air Liquide klientom z Australii Południowej.

Najnowocześniejsza instalacja firmy Air Liquide przekształca wychwycony przemysłowy CO2 w gaz jakości spożywczej, dla przetwórstwa żywności oraz karbonizacji napojów. Zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami bezpieczeństwa żywności, oczyszczony CO2 stosuje się do pakowania w atmosferze ochronnej, a także do chłodzenia i zamrażania żywności.

Zakład ten dostarcza także klientom przemysłowym dwutlenek węgla do uzdatniania wody, kontroli pH, gazów spawalniczych i produkcji suchego lodu.