Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide zwiększa swoją obecność w Indiach dzięki nowej jednostce rozdziału powietrza w stanie Uttar Pradesh

Air Liquide zainwestuje około 350 krorów rupii (40 mln euro) w budowę nowej jednostki rozdziału powietrza, dedykowanej dla działalności linii biznesowej Industrial Merchant w Kosi w stanie Uttar Pradesh w północnych Indiach. Jednostka ta będzie miała zdolność produkcyjną 350 ton dziennie, z maksymalną ilością 300 ton tlenu. Air Liquide India zbuduje i będzie obsługiwać tę jednostkę rozdziału powietrza, której uruchomienie planowane jest na koniec 2023 roku.

Nowy zakład będzie obsługiwał małych i średnich odbiorców gazów ciekłych i sprężonych w północnych Indiach. Pozwoli Air Liquide zaspokoić rosnące zapotrzebowanie przemysłu motoryzacyjnego, metalurgicznego, obróbki cieplnej, fotowoltaicznego i elektronicznego, a także lokalnych szpitali wymagających gazów medycznych o wysokiej czystości. Po uruchomieniu jednostka Air Liquide w Kosi stanie się największym producentem gazów ciekłych w stanie Uttar Pradesh.

Zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju Air Liquide, które zakładają osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku, zakład ten został zaprojektowany tak, aby przyczynić się do efektywnej transformacji energetycznej w Indiach. Planuje się, że nowa jednostka będzie w pełni zasilana energią odnawialną do 2030 roku.

Ta nowa jednostka przyczyni się do realizacji strategii ekspansji Air Liquide w Indiach, gdzie Grupa jest obecna od ponad 30 lat. Obecnie posiada i obsługuje 4 jednostki rozdziału powietrza  w północnych i zachodnich Indiach, a w 2022 roku zakończy budowę piątej jednostki w Nagpur (Indie zachodnie). Air Liquide będzie kontynuować inwestycje w nadchodzących latach, aby wspierać rozwój Indii i ich rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania.

Pascal Vinet, Starszy Wiceprezes i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący działalność w ramach Europe Industries oraz huby Afryka / Bliski Wschód / Indie, powiedział: "Budowa nowego zakładu w Uttar Pradesh jest kluczowa dla Air Liquide w Indiach. Ta nowa znacząca inwestycja pozwoli nam lepiej służyć klientom, jednocześnie inwestując w długoterminowy rozwój tego kluczowego stanu. Obrazuje ona także nasze zaufanie w zrównoważony wzrost przemysłu indyjskiego. Inwestycja ta jest zgodna ze zrównoważonymi celami Air Liquide, ponieważ ta jednostka rozdziału powietrza ma być docelowo zasilana wyłącznie energią odnawialną."