Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide uruchamia w Polsce nową jednostkę rozdziału powietrza

24 listopada 2015 roku w Głogowie odbyła się uroczysta inauguracja nowoczesnej jednostki rozdziału powietrza (ASU) Air Liquide.

Zdolność produkcyjna jednostki wynosi 1500 ton tlenu na dobę. Inwestycja Air Liquide, która wyniosła blisko 70 milionów euro, pozwoli na realizację długoterminowej umowy z jednym z największych światowych producentów srebra i miedzi KGHM Polska Miedź, który wykorzysta dostarczany tlen w nowoczesnym procesie produkcji miedzi, poprawiając wydajność i ograniczając emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

KGHM Polska Miedź powstała w 1961 roku. Kontrolowane przez KGHM światowe zasoby rudy miedzi – 37,5 milionów ton – gwarantuje firmie miano lidera przemysłu wydobywczego. KGHM jest pierwszym producentem srebra i ósmym miedzi na świecie. Firma jest także jedynym w Europie producentem renu i nadrenu amonu z własnych zasobów.

Nowa jednostka została zaprojektowana i wyprodukowana przez Działy Inżynierii i Budownictwa Air Liquide Engineering & Construction z Polski i Francji. Oparta jest na najnowszych technologiach Grupy, oferując najwyższy poziom niezawodności oraz wydajności energetycznej.

Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego zwiększa konkurencyjność Air Liquide w Polsce oraz rozszerza geograficzny obszar działania firmy.

Agnieszka Kula-Borsuk, Dyrektor Generalny Air Liquide Central Europe: “Długoterminowa umowa KGHM Polska Miedź jest kamieniem milowym w historii Grupy Air Liquide w Polsce. Inwestycja ta znacząco umocni naszą pozycję w regionie, zwiększając konkurencyjność oraz pozwalając na zaspokojenie rosnących potrzeb polskiego i sąsiednich rynków przemysłowych.”