Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide uruchamia Accelair, swój akcelerator dla startupów deeptech

Gazy techniczne Air Liquide

Dzisiaj, w swoim Paryskim Kampusie Innowacji, Air Liquide zainaugurował działalność Accelair, instytucji zajmującej się wyłącznie startupami deeptech. Zgodnie z otwartą strategią innowacji, Grupa oferuje wybranym startupom dostęp do przestrzeni eksperymentalnych oraz program wsparcia ekspertów Air Liquide, wszystko to w celu przyspieszenia wprowadzania ich oferty na rynek.

Accelair będzie gościć startupy opracowujące przełomowe technologie w obszarach związanych z transformacją energetyczną i środowiskową, koncepcją Industry 4.0 (Przemysł 4.0: czwarta rewolucja przemysłowa), lotnictwem, agrobiznesem i opieką zdrowotną. Accelair zgromadzi około dwudziestu startupów, które skorzystają z dedykowanych przestrzeni roboczych, takich jak zindywidualizowane laboratoria eksperymentalne, przestrzenie do współpracy, fab lab i strefa pitch. Co więcej, ten nowy akcelerator będzie oferował spersonalizowany program wsparcia ekspertów i partnerów Air Liquide, aby umożliwić startupom skrócenie czasu potrzebnego na wdrożenie ich oferty w przemyśle.

Strategia innowacji Air Liquide opiera się na podejściu opartym na współpracy i obejmuje ekosystemy, w których działa Grupa, takie jak uniwersytety i instytuty technologiczne, partnerzy przemysłowi i startupy.

Nowy obiekt, wspierany przez Region Île-de-France, został otwarty w obecności pani Alexandry Dublanche, Wiceprzewodniczącej Regionu Île-de-France.

François Darchis, Starszy Wiceprezes i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący innowacje, powiedział: „Nasza strategia innowacji wykorzystuje nasz ślad w ekosystemach, w których ewoluujemy. Nasz Paryski Kampus Innowacji, położony na platformie „Plateau de Saclay”, czerpie korzyści z licznej współpracy z naukowcami, firmami przemysłowymi i startupami. Zaproszenie startupów deeptech na nasz kampus wzmacnia i uzupełnia nasze globalne podejście. Bardziej niż kiedykolwiek pokazuje, że wdrażanie innowacji na terytoriach lokalnych jest kluczowym czynnikiem sukcesu.”