Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide rozszerza swoją działalność w Turcji

Air Liquide rozszerza swoją działalność na rynku tureckim poprzez przejęcie Messer Aligaz Sanayi Gazlari, spółki zależnej Messer Group GmbH, producenta gazów technicznych.

Messer Aligaz dostarcza gazy techniczne, medyczne i specjalne dla różnych branż w Turcji. Firma, która zatrudnia blisko 70 pracowników, osiągnęła przychody w 2014 roku w wysokości około 9 milionów euro.

Działalność Messer Aligaz koncentruje się głównie na segmencie Industrial Merchant (Klienci Przemysłowi) w wysoko uprzemysłowionych regionach Morza Marmara i Egejskiego. Spółka posiada jednostkę rozdziału powietrza produkującą ciekły tlen, azot i argon oraz 3 napełnialnie butli.

Przejęcie to umożliwi Air Liquide wejście na rynek regionu Morza Marmara, który będzie obecnie działać w trzech głównych obszarach przemysłowych kraju: Ankarze, Stambule i Izmirze. Połączenie obu firm zwiększy możliwości Air Liquide tworzenia wartości dla swoich klientów.

Przejęcie to jest częścią rozpoczętych inwestycji Air Liquide w Turcji. Od 2011 roku Grupa zainwestowała już w dwa zakłady produkcyjne w Ankarze i Izmirze.

Christophe Chalier, Wiceprezes ds. Europy Wschodniej Grupy Air Liquide, stwierdził: "Turcja jest rozwijającą się gospodarką, o znacznych inwestycjach w wielu dziedzinach przemysłu. Przejęcie to jeszcze bardziej umocni naszą obecność w tym kraju, co pozwali Air Liquide zapewnić swoim klientom lepszą obsługę. Ilustruje ono również nasze zaangażowanie w Turcji. Mamy przyjemność powitać pracowników Messer Aligaz."