Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide Polska sponsorem PWR Racing Team

W ramach wspierania potencjału najlepszych polskich studentów, spółka Air Liquide Polska została sponsorem projektu PWR Racing Team.

W ramach tego projektu utalentowani studenci Politechniki Wrocławskiej co roku budują bolid wyścigowy, którym konkurują o najwyższe lokaty podczas zawodów Formuły Student.

Formuła Student to międzynarodowe zawody dla studenckich załóg, które samodzielnie projektują i konstruują bolid wyścigowy. Wyścigi te są dla studentów szansą zdobycia umiejętności potrzebnych w pracy w branży motoryzacyjnej. Muszą nie tylko zaprojektować bolid, zbudować go i osiągnąć nim jak najlepsze wyniki na torze, ale także przedstawić koncepcję biznesową swojego pojazdu.

Najbliższe zawody w ramach Formuła Student odbędą się w dniach 13-16 maja 2015 roku, podczas których  zespół PWR Racing Team będzie rywalizował ze 120 zespołami z całego świata na torze wyścigowym Michigan. 

Przez sponsorowanie projektu budowy bolidu  Air Liquide wspiera ogromny potencjał, jaki tkwi w młodych, polskich, przyszłych inżynierach, a także wspólnie z nimi krzewi wśród młodych ludzi ducha zdrowego współzawodnictwa i sportowej rywalizacji.