Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide Polska podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Forum Ekonomiczne

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 7–9 września, to jedna z najważniejszych konferencji gospodarczych w Europie Środkowej, która skupiła przedstawicieli biznesu, Prezydentów, Premierów i ministrów z Polski i zagranicy, jak również liczne grono dziennikarzy.

Wzięliśmy w nim udział wspólnie z Francusko-Polską Izbą Handlową oraz stowarzyszonymi w jej ramach firmami. Nasza przestrzeń Cafe France cieszyła się ogromną popularnością i przyciągnęła wielu prominentnych gości, również Ministra Klimatu i Środowiska – Pana Michała Kurtykę. W przestrzeni Cafe France odbyło się wiele dyskusji i paneli – m.in. spotkanie Komitetu Ochrony Zdrowia, którego partnerem po raz kolejny był Air Liquide Healthcare, a także wydarzeń kulturalnych oraz mniej formalnych spotkań. 

W trakcie Forum debaty były skoncentrowane wokół kilkunastu ścieżek tematycznych, w takich obszarach jak: biznes i zarządzanie, bezpieczeństwo, zdrowie, makroekonomia, eksport, polityka międzynarodowa, czy zrównoważony rozwój. Xavier Pontone, Prezes Zarządu Air Liquide Polska wziął udział w panelu dyskusyjnym, który odbył się w ramach oficjalnego programu Forum Ekonomicznego: “Transformacja ekologiczna wyzwaniem, czy szansą na ponadnarodowe partnerstwo?”. Były na nim dyskutowane kwestie związane z transformacją energetyczną oraz jak ją realizować, aby mogła być skuteczna. 

Xavier Pontone podkreślał rolę, jaką ma tu do odegrania Air Liquide – wspierając klientów przemysłowych w realizacji ich celów klimatycznych, oferując technologie i inwestując w zakresie redukcji emisji CO2 w procesach produkcyjnych, zielonego wodoru oraz biometanu. Pozostałymi gośćmi panelu byli: Filip Grzegorczyk z Grupa Azoty S.A, Frederic Faroche z Veolia w Polsce oraz Jacek Chodkowski z Dalkia Polska. Moderatorem panelu był Jakub Kapiszewski z Dziennika Gazety Prawnej.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, którego podczas Forum udzielił Xavier Pontone Mariuszowi Sielskiemu z Dziennika Gazety Prawnej.