Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide Polska na XII Seminarium “SPAWANIE METALI” w Pile

W dniu 20 maja 2022 roku odbyło się XII Seminarium “SPAWANIE METALI” w Pile, którego organizatorem było Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów, technologii i urządzeń dla spawania i cięcia, uczestniczył w tym wydarzeniu.

Seminarium adresowane było do lokalnego rynku przedsiębiorców, personelu nadzoru spawalniczego oraz inżynierów spawalnictwa. Teoretyczna część konferencji odbyła się w salach wykładowych Akademii Nauk Stosowanych w Pile, a część praktyczna, w tym pokazy spawalnicze, w salach laboratoryjnych.

W części teoretycznej Jan Tabaczyński, Specjalista ds. Rozwoju Rynku Spawalniczego w Air Liquide, wygłosił wykład pt. "Wpływ zawartości CO2 w argonie na jakość złączy spawanych metodą MAG". W części praktycznej mieliśmy okazję opowiedzieć o naszych rozwiązaniach spełniających różne wymagania klientów (Skid tank, EXELTOP™, Flosafe…) oraz o procesach diagnostycznych wykonywanych u klienta (tester przepływu gazu, pomiar cząstek stałych). 

gazy techniczne, gazy spawalnicze, gazy do spawania