Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide podpisuje długoterminową umowę na dostawy gazów do nowego zakładu produkcji materiałów akumulatorowych BASF w Niemczech

gazy techniczne, jednostka rozdziału powietrza

Air Liquide i BASF podpisały nowy długoterminowy kontrakt na dostawy tlenu i azotu do jednego z największych i najbardziej innowacyjnych zakładów BASF w Europie, zlokalizowanego w Schwarzheide w Niemczech. Air Liquide zainwestuje około 40 milionów euro w budowę najnowocześniejszej jednostki rozdziału powietrza w tym sztandarowym zakładzie produkującym materiały do akumulatorów stosowanych w transporcie.

Grupa Air Liquide jest obecna w zakładzie BASF w Schwarzheide od 1995 roku, gdzie posiada już zakład produkcji azotu. Nowa jednostka rozdziału powietrza zapewni najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności. Zostanie ona uruchomiona w 2023 roku i będzie produkować także gazy ciekłe dla rynku Industrial Merchant. Nowa fabryka materiałów akumulatorowych BASF będzie wytwarzać komponenty do 400 000 pojazdów elektrycznych rocznie, koncentrując się na tworzeniu zrównoważonych produktów poprzez integrację energii odnawialnej, efektywności energetycznej i gospodarki obiegowej.

Ta nowa jednostka zlokalizowana we wschodnich Niemczech dołączy do 23 istniejących zakładów w tym kraju, umożliwiając Grupie zwiększenie niezawodności dostaw gazów technicznych do klientów w Niemczech i Polsce. Obecność dwóch źródeł produkcyjnych we wschodnich Niemczech i sześciu w Polsce pozwoli również na optymalizację tras przejazdu floty pojazdów transportujących gaz oraz zmniejszyć liczbę kilometrów przejeżdżanych na tonę dostarczanego gazu, zgodnie z celami klimatycznymi Grupy.

François Jackow, Wiceprezes Wykonawczy i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, powiedział: "Cieszymy się, że możemy wzmocnić nasze długoterminowe relacje z BASF, przyczyniając się do rozwoju ich najnowocześniejszej produkcji materiałów akumulatorowych we flagowym zakładzie w Schwarzheide. Air Liquide wspiera wiodących klientów swoim technologicznym know-how oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Inwestycja ta pozwoli nam również zwiększyć dynamikę działalności w obszarze linii biznesowej Industrial Merchant w Niemczech i Polsce."