Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide podpisuje długoterminową umowę na dostawy do Steel Dynamics, Inc. (SDI) w Stanach Zjednoczonych

Gazy techniczne, gazy spożywcze, gazy specjalne

Grupa Air Liquide podpisała długoterminową umowę z Steel Dynamics, Inc. (SDI), jednym z największych producentów stali i firm zajmujących się recyklingiem metali w Stanach Zjednoczonych, na dostawy gazowego tlenu, azotu i argonu do nowej huty SDI w Sinton w Teksasie. W ramach nowej umowy Air Liquide planuje zainwestować ponad 100 milionów USD w budowę jednostki rozdziału powietrza (ASU) w swojej sieci rurociągów na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej w Ingleside w Teksasie, a także podłączyć zakład SDI do tej sieci.

Najnowocześniejsza, energooszczędna jednostka rozdziału powietrza będzie w stanie wyprodukować ponad 770 ton tlenu dziennie, a także azotu i argonu dla nowej huty SDI, której zdolności produkcyjne wyniosą 3 mln ton rocznie i zostanie oddana do użytku w 2021 roku. Air Liquide zbuduje również 45 kilometrów rurociągu łączącego SDI ze swoją siecią rurociągów na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, umacniając w ten sposób swoją pozycję zarówno w tym regionie Stanów Zjednoczonych, jak i w szybko rozwijającym się zagłębiu przemysłowym Corpus Christi, gdzie Grupa jest obecna od połowy lat 30. ubiegłego wieku.

Dzięki swoim zdolnościom produkcyjnym oraz zintegrowanej produkcji i sieci rurociągów Air Liquide jest w stanie dostarczać swoim klientom duże ilości tlenu i azotu z Corpus Christi w Teksasie do Nowego Orleanu w Luizjanie, co pozwala im stać się bardziej konkurencyjnymi w perspektywie długoterminowej. Niezawodność i elastyczność oferowana przez tę sieć rurociągów pozwala na wydajną produkcję i dystrybucję gazów technicznych, które wspierają SDI w dalszym rozwoju zrównoważonego biznesu, jednocześnie przyczyniając się do realizacji celów klimatycznych Air Liquide.

Rozwój Air Liquide w tym kluczowym zagłębiu przemysłowym poprzez sieć rurociągów będzie wspierany przez centrum operacji zdalnych (Smart Innovative Operation Center), które, bazując na technologiach cyfrowych, pozwala na analizę prognostyczną i optymalizację operacji oraz zarządzanie jednostkami produkcyjnymi w Stanach Zjednoczonych.

Michael J. Graff, Wiceprezes Wykonawczy i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, powiedział: “Air Liquide z dumą wspiera rozwój Steel Dynamics, Inc. i współpracuje przy projekcie, którego celem jest stworzenie największej huty stali w Teksasie i wzmocnienie amerykańskiego przemysłu stalowego. Inwestycja w nową jednostkę rozdziału powietrza i związaną z nią infrastrukturę rurociągów pozwoli na dalsze zwiększenie przepustowości sieci i umocni wiodącą pozycję Air Liquide w Zatoce Meksykańskiej. Pozwoli nam to w sposób bezpieczny, niezawodny i zrównoważony sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na gazy techniczne ze strony klientów z tego regionu.”