Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide, partner technologiczny Challenge Bibendum w Chengdu w Chinach

Challenge Bibendum, wydarzenie organizowane przez Michelin od 1998 roku, odbywa się w tym roku dniach 11-14 listopada w Chengdu w Chinach. Spotkanie to zgromadzi przedstawicieli przemysłu, naukowców, międzynarodowe i krajowe instytucje oraz organizacje pozarządowe by zbadać wyzwania i rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju w transporcie drogowym. Chengdu, jedno z głównych zagłębi przemysłowych, dedykowane szczególnie dla przemysłu motoryzacyjnego, jest stolicą prowincji Syczuan w Chinach i czwartym najbardziej zaludnionym miastem w kraju.

Na czas trwania tego wydarzenia Air Liquide uruchomi stację tankowania wodoru obsługującą różne rodzaje pojazdów (samochody osobowe, autobusy, itp). Stacje Air Liquide pozwalają na zatankowanie pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi w mniej niż 5 minut, co pozwoli przejechać (w zależności od modelu) do 500 kilometrów.

Wodór to jedno z rozwiązań dostarczających czystą energię. W ogniwach paliwowych wykorzystuje się wodór i tlen z powietrza do generowania energii elektrycznej, gdzie produktem ubocznym jest jedynie woda.

Air Liquide aktywnie uczestniczy w tworzeniu infrastruktury energetyki wodorowej na świecie, posiadając ponad 60 stacji tankowania wodorem na świecie. Grupa obecna jest w całym łańcuchu dostaw wodoru, od badań do jego zastosowania.

Air Liquide uczestniczy również w kilku konferencjach i debatach zaplanowanych podczas tegorocznego Challenge Bibendum w Chengdu.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamyna stronę www.challengebibendum.com