Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide ogłasza podpisanie długoterminowego kontraktu z wiodącym koncernem naftowym w Chinach

Grupa Air Liquide ogłasza podpisanie nowego długoterminowego kontraktu z Yan’an Energy and Chemical Co.,  spółką zależną Yanchang Petroleum Group, jednego z czterech największych chińskich koncernów naftowych. Zgodnie z warunkami nowej umowy Air Liquide zainwestuje około 80 mln euro w budowę dwóch najnowocześniejszych jednostek rozdziału powietrza o łącznej zdolności produkcyjnej 2800 ton tlenu dziennie.

Jednostki te, po uruchomieniu zaplanowanym na pierwszy kwartał 2018 roku, będą dostarczać gazy techniczne, w tym tlen i azot, do kompleksu produkcyjnego klienta, który będzie wytwarzać 600 000 ton olefin rocznie, półproduktu stosowanego głównie w produkcji tworzyw sztucznych.

Dwie jednostki, zlokalizowane w powiecie Fuxian miasta Yan'an w prowincji Shaanxi, zostaną wybudowane i będą obsługiwane przez zespół Air Liquide Engineering and Construction, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, które zapewniają oszczędność energii, jak również optymalną niezawodność i bezpieczeństwo.

François Venet, Wiceprezes ds. Azji i Pacyfiku oraz członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide powiedział: "Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako partner do realizacji tego projektu. Ta strategiczna współpraca pokazuje naszą zdolność dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają efektywność energetyczną. Projekt obrazuje także nasze rosnące zaangażowanie w inwestycje w zachodnich Chinach."

Wang Jiaxin, Prezes i Dyrektor Generalny Yan'an Energy and Chemical Co. powiedział: "Mamy przyjemność współpracować z Air Liquide, którego najnowocześniejsze technologie i międzynarodowe doświadczenie w zakresie bezpiecznych operacji zapewni stabilne dostawy gazów dla potrzeb projektu. Współpraca ta przyczyni się do rozwoju gospodarczego powiatu Fuxian i całej prowincji Shaanxi."