Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide ogłasza nową inwestycję na dostawy do BOE w Chinach

gaz nośny

Air Liquide Chiny wybuduje nowe zakłady produkcyjne w Mianyang (100 km na północny zachód od Chengdu), w prowincji Syczuan i w mieście Chongqing, aby dostarczać produkty do BOE, światowego lidera w dziedzinie płaskich monitorów i specjalistę w dziedzinie IoT (internet przedmiotów, Internet of Things), w ramach nowej długoterminowej umowy dostaw. Od 2017 roku, łączna wartość inwestycji Air Liquide dla BOE wyniosła ponad 100 milionów euro.

Air Liquide zbuduje i będzie obsługiwać nowe zakłady produkcji azotu o wysokiej czystości o łącznej wydajności 75 000 Nm3/h, do produkcji wyświetlaczy AMOLED (Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode), technologii coraz częściej stosowanej w wysokiej klasy smartfonach. Będzie również dostarczać tlen, wodór, argon i dwutlenek węgla do fabryk BOE w Chongqing i Mianyang. Zakłady te zostaną uruchomione w 2021 roku.

Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie Air Liquide i zgodnie z celami klimatycznymi, nowe energooszczędne zakłady produkcji azotu będą zużywać o 10% energii mniej niż poprzednie jednostki, co pozwoli uniknąć emisji ponad 8000 ton CO2 rocznie.

Od rozpoczęcia współpracy z BOE w 2004 roku, Air Liquide kontynuuje jej rozwój, budując zakłady produkujące gazy nośne w 10 lokalizacjach w Chinach, które zaspokajają potrzeby BOE w zakresie gazów i usług. 

Francois Abrial, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący Region Azja-Pacyfik, powiedział: "Air Liquide z przyjemnością umacnia ponad 15-letnie partnerstwo z BOE, co świadczy o naszej zdolności do zapewnienia unikalnej wiedzy technicznej, jak również bezpiecznej i niezawodnej obsługi naszych klientów w długim okresie. Air Liquide jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla rozwijającego się przemysłu elektronicznego, szczególnie w kontekście światowego wdrażania sieci 5G. Dzięki tym nowym zdolnościom produkcyjnym, Grupa nie tylko będzie wspierać strategicznego klienta, ale również przyczyni się do rozwoju branży w południowo-zachodnich Chinach."