Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide ogłasza inaugurację pierwszej w Polsce jednostki produkcyjnej gazów specjalnych

Air Liquide ogłasza inaugurację pierwszej w Polsce jednostki produkcyjnej gazów specjalnych w Dąbrowie Górniczej. Inwestycja ta ma na celu zaspokojenie potrzeb odbiorców z branży laboratoryjnej.

Air Liquide wybudowało kompleksową instalację produkcji mieszanek gazów specjalnych przy wykorzystaniu najwyższej klasy urządzeń kontrolnych i pomiarowych. Jednostka oferuje produkty przeznaczone na potrzeby państwowych jednostek badawczych i laboratoriów przemysłowych. Lokalna produkcja umożliwia redukcję  kosztów produkcji i transportu, przy jednoczesnym przyspieszeniu procesu realizacji zamówień.

Nowa inwestycja sprzyja wzrostowi atrakcyjności obszaru Europy Centralnej i wzbudza zainteresowanie jednostek badawczych w dziedzinie ochrony środowiska, gazu ziemnego i systemu detekcji oraz branż przemysłowych, takich jak motoryzacja i petrochemia.

Polska, wraz z sąsiadującymi Czechami i Słowacją, tworzą jeden z największych regionów przemysłowych w Europie Centralnej. Air Liquide regularnie inwestuje w tym dynamicznie rozwijającym się obszarze. Regularny wzrost gospodarczy oferuje liczne możliwości rozwoju w zakresie gazów technicznych, specjalnych i medycznych.

Agnieszka Kula-Borsuk, Prezes Zarządu Air Liquide Polska powiedziała: “Dzięki inwestycji znacząco wzrośnie rola Air Liquide jako wiodącego dostawcy gazów specjalnych w Europie Centralnej. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, inwestycja wpisuje się w założenia strategii rozwoju Air Liquide i zwiększa konkurencyjność Grupy na rynku lokalnym.”