Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide ogłasza długoterminową umowę na dostawy do zakładu produkcji półprzewodników w Arizonie

Gazy dla elektroniki

Air Liquide ogłasza podpisanie długoterminowej umowy na dostawy wodoru, helu i dwutlenku węgla o ultra wysokiej czystości dla jednego z największych na świecie producentów półprzewodników. W ramach tej umowy, Air Liquide planuje zainwestować prawie 60 mln USD (około 50 mln EUR) w budowę i obsługę jednostek i systemów w nowym zakładzie produkcyjnym w Phoenix w Arizonie. Uruchomienie i dostawy planowane są na drugą połowę 2022 roku.

Wyjątkowe know-how i doświadczenie Air Liquide Electronics w przemyśle półprzewodników odgrywają cenną rolę w produkcji i dostarczaniu gazów o czystości, niezawodności i kontroli jakości wymaganych w najbardziej zaawansowanych zakładach produkcji półprzewodników. W miarę rozwoju wyzwań stojących przed światowym przemysłem elektronicznym, Air Liquide stale dostosowuje swoją ofertę i lokalną produkcję gazów specjalnych dla elektroniki, zaawansowanych materiałów i sprzętu dla branży półprzewodników.

Michael J. Graff, Wiceprezes Wykonawczy i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, powiedział: "Air Liquide z dumą wspiera rozwój produkcji półprzewodników w Stanach Zjednoczonych. Naszym celem jest współpraca z klientami, którzy dążą do rozszerzenia swojej działalności produkcyjnej w takich regionach jak Arizona, gdzie Air Liquide jest obecny i posiada rozbudowaną infrastrukturę. Inwestycja ta ilustruje zdolność Air Liquide do spełniania surowych wymagań stawianych przez producentów półprzewodników w zakresie wysokiej czystości gazów i zaawansowanych materiałów, niezależnie od miejsca ich działalności."