Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide kładzie kamień węgielny pod przyszłe Centrum Badawcze w Paris-Saclay

W dniu dzisiejszym Grupa Air Liquide położyła kamień węgielny pod przyszłe centrum badań i rozwoju w Paris-Saclay.

Nowe centrum, o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych, zastąpi istniejące i zgromadzi 350 naukowców i ekspertów, którzy będą mieli dostęp do urządzeń i obiektów laboratoryjnych, związanych ze zmianami w zakresie energii i środowiska, a także zdrowia i technologii cyfrowych.

Już we wczesnej fazie projektowania Air Liquide stosował narzędzia współpracy, takie jak BIM (Building Information Modeling) do budowy budynku oraz współtworzenia przestrzeni roboczych i laboratoriów. Architektura budynku, układ i wyposażenie zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić nieformalne spotkania i zapewnić wzajemne inspirowanie i zachęcanie do dialogu interdyscyplinarnego.

W zakresie energii i środowiska, centrum będzie wdrażać innowacje pojawiające się z projektów badawczo-rozwojowych, o ponad 50% udziale odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i biogaz. Ogniwo paliwowe zasilane wodorem generujące 100 kW mocy elektrycznej i 125 kW mocy cieplnej, to pierwsze takie osiągnięcie we Francji z zakresie ciepła, zimna i elektryczności. Centrum powinno uzyskać poziom "Very good" („Bardzo dobry”) od BREEAM, brytyjskiego systemu certyfikacji ekologicznej, stosowanego w ponad 70 krajach.

Utrwalając swoją pozycję w sercu naukowego i technologicznego ekosystemu Paris-Saclay, Centrum wzmacnia otwarte podejście Grupy do innowacji i przyspiesza rozwój nowych rozwiązań z partnerami akademickimi, prywatnymi, małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz startup’ami. Centrum Badawcze w Paris-Saclay, które jest głównym ośrodkiem badań i rozwoju w Grupie, oferuje różnorodność kompetencji, które łączą naukę, technologie i wiedzę na temat praktyk klientów i pacjentów, przyczyniając się do wzrostu Air Liquide.