Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide inwestuje w nowe Centrum Badań i Technologii w Chinach

W dniu 28 lipca 2014 roku, Grupa Air Liquide rozpoczęła budowę nowego Centrum Badań i Technologii - Shanghai Research & Technology Center (SRTC), zlokalizowanego w parku przemysłowym Xinzhuang w Minhang (dzielnicy Szanghaju) w Chinach. Docelowo w nowym centrum pracować będzie 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników: naukowców, ekspertów w dziedzinie aplikacji klienta, rozwoju rynku, którzy przyczynią się do przyspieszenia innowacji Grupy w regionie Azji i Pacyfiku. Eksperci naukowi Air Liquide będą pracować w kilku różnych obszarach badań, takich jak efektywność energetyczna, technologie mające na celu zmniejszenie emisji CO2, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków oraz procesy zachowania i zamrażania żywności. Centrum rozpocznie działalność pod koniec 2015 roku.

To nowe Centrum Badań i Technologii Grupy Air Liquide wesprze także badania w Japonii i Korei Południowej i będzie powiązane z zespołami innowacji z Europy i Ameryki Północnej. W pierwszej kolejności działania centrum będą koncentrowały się na wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb chińskich klientów i konsumentów. Będzie ono wspierać główne ekosystemy innowacji w Chinach, w oparciu o istniejącą współpracę z Uniwersytetami Jiao Tong oraz Zhejiang, a także instytutami badawczymi powiązanymi z Chińską Akademią Nauk.

Centrum, stanowiące inwestycję w wartości prawie 25 mln euro, zajmie powierzchnię 12 000 metrów kwadratowych, gdzie znajdą się laboratoria oraz duże platformy pilotażowe wyposażone w sprzęt do projektowania i testowania technologii w warunkach przemysłowych dla klientów Grupy. Budynek został zaprojektowany zgodnie z certyfikacją LEED (z ang. Leadership in Energy and Environment Design), światowym standardem dla zrównoważonego budownictwa, odnoszącym się do  parametrów tj.: racjonalne zużycie wody, oszczędność energii oraz zmniejszenie emisji.

François Darchis, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide sprawujący nadzór nad Innowacjami, stwierdził: "To nowe centrum ilustruje zaangażowanie Grupy w jej wzrost w Chinach, w rozwój współpracy z klientami oraz laboratoriami badawczymi i wyższymi uczelniami w Azji. Centrum w Szanghaju przyciągać będzie uzdolnionych pracowników z Azji i wykorzystywać nowe możliwości rozwoju, jakie przynoszą innowacje."