Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide inwestuje w innowacyjną technologię magazynowania wodoru

Air Liquide ogłasza inwestycję pośrednią w australijską firmę HYDREXIA, poprzez swoją filię ALIAD, ukierunkowaną na inwestycje w nowe technologie.

HYDREXIA, założona w 2006 roku z siedzibą w Brisbane w Australii, jest firmą spin-off Uniwersytetu Queensland. W okresie 7 lat ta młoda i innowacyjna firma opracowała skuteczną i niezawodną technologię magazynowania wodoru za pomocą nowego stopu magnezu w postaci stałej o nazwie "hydride (wodorek)".

Magazynowanie wodoru w postaci wodorków magnezu jest technologią znaną od 1975 roku, której industrializacja i komercjalizacja była dotychczas spowolniona ze względu na wysokie koszty produkcji. Ten nowy stop powinien umożliwić produkcję z zasobów stacjonarnych lub mobilnych w konkurencyjnej cenie w stosunku do istniejących technologii, w połączeniu z wyższą gęstością objętościową.

Technologia ta może być wykorzystana w przemysłach wykorzystujących wodór, takich jak: szklarski, metalurgiczny i chemiczny. Co za tym idzie, Air Liquide będzie mógł dostarczać swoim klientom wodór przechowywany w postaci wodorku, a nie w postaci sprężonej lub ciekłej.

François Darchis, Starszy Wiceprezes i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, stwierdził: "Magazynowanie wodoru w postaci wodorku magnezu umożliwi nam zaoferowanie klientom przemysłowym szczególnie innowacyjnego rozwiązania. Grupa Air Liquide zdecydowała się inwestować nie tylko w rozwój własnych technologii, ale także, w szczególności poprzez spółkę ALIAD, w młode innowacyjne firmy działające w ściśle powiązanych dziedzinach. Innowacyjność znajduje się w centrum naszej strategii i pozwala Air Liquide na wzmocnienie konkurencyjności i otwarcie na nowe rynki."

 

ALIAD
ALIAD (Air Liquide Investments in the future and demonstration), jest w 100% spółką zależną Air Liquide, zintegrowaną w nową strukturą działu Zaawansowanych Technologii Grupy.
ALIAD przyczynia się do rozwoju Grupy i jej konkurencyjności poprzez inwestycje w młode i innowacyjne firmy oferujące nowe technologie. Ulokowanie pośrednich inwestycji w dedykowanej spółce, umożliwia Air Liquide zapewnienie wszelkich środków do rozwoju tych projektów, z niezbędną elastycznością i reaktywnością działań.