Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide i Shell podpisują dziesięcioletnią umowę na zakup energii odnawialnej we Włoszech

energia odnawialna

Air Liquide podpisał dziesięcioletni kontrakt z Shell Energy Europe Limited (SEEL) na zakup energii ze źródeł odnawialnych do zasilania swoich zakładów produkujących gazy techniczne i medyczne w północno-wschodnich Włoszech.

Począwszy od 2023 roku, przez dziesięć lat, Air Liquide będzie kupować od Shell Energy Europe 52 gigawatogodziny rocznie energii odnawialnej wytwarzanej przez elektrownie fotowoltaiczne we Włoszech. Równoważna zainstalowana moc niezbędna do dostarczenia tej energii słonecznej wynosi 42 megawaty. Zakup energii odnawialnej umożliwi Air Liquide pokrycie dużej części zużycia energii elektrycznej do produkcji gazów technicznych i medycznych w północno-wschodnich Włoszech. Porozumienie pozwoli uniknąć emisji około 24 000 ton dwutlenku węgla rocznie, co odpowiada emisji generowanej przez około 4 000 gospodarstw domowych.

Pascal Vinet, Starszy Wiceprezes i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, nadzorujący działalność w ramach Europe Industries, powiedział: "Dzięki tej nowej umowie Air Liquide robi kolejny krok w kierunku transformacji energetycznej, zasilając swoje zakłady coraz większym udziałem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Umowa ta po raz kolejny pokazuje naszą zdolność do dostarczania klientom rozwiązań, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2, a także ilustruje zaangażowanie Grupy we wdrażanie konkretnych działań na rzecz promowania społeczeństwa niskoemisyjnego, zgodnie z naszymi celami zrównoważonego rozwoju."

Rupen Tanna, Dyrektor Generalny ds. Energii w Shell Energy Europe, powiedział: "W Shell Energy Europe koncentrujemy się na dostarczaniu szerokiej gamy rozwiązań w zakresie czystej energii, aby pomóc klientom w zmniejszeniu ich emisji i cieszymy się, że możemy wspierać Air Liquide w dążeniu do osiągnięcia celów związanych z dekarbonizacją. Mamy coraz większy portfel energii odnawialnej, co wspiera rozwój czystej energii w krajach, w których prowadzimy działalność."

Air Liquide podpisał już wcześniej umowy na zakup energii odnawialnej w kilku krajach, jak Stany Zjednoczone, Hiszpania, Holandia i Belgia. Ten nowy kontrakt podpisany we Włoszech podkreśla zaangażowanie Air Liquide w odgrywanie wiodącej roli w transformacji energetycznej i zmniejszanie śladu węglowego, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju.

Shell Energy Europe jest obecny na 14 europejskich rynkach energetycznych, pozyskuje energię odnawialną z farm wiatrowych i słonecznych w Europie kontynentalnej i Wielkiej Brytanii, dostarcza klientom biznesowym innowacyjne, niezawodne i ekologiczne rozwiązania energetyczne oraz pomaga im na drodze do transformacji energetycznej. Shell Energy Europe Limited działa za pośrednictwem swojego agenta, Shell Trading and Shipping Company Limited.