Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide i Severstal umacniają partnerstwo dzięki nowej umowie długoterminowej

gazy techniczne, jednostka rozdziału powietrza, produkcja gazów technicznych

Air Liquide i PAO Severstal, firma działająca głównie w branży hutniczej i górniczej, podpisały nową długoterminową umowę na dostawy tlenu, azotu i argonu do Czerepowca (Rosja). Air Liquide zainwestuje około 50 milionów euro w budowę nowoczesnej jednostki rozdziału powietrza, która poprawi efektywność energetyczną i zmniejszy wpływ procesów produkcyjnych Severstal na środowisko.

Air Liquide zaprojektuje, zbuduje i będzie właścicielem nowej jednostki rozdziału powietrza na terenie Severstal CherMK w Czerepowcu, produkującej 2 000 ton tlenu dziennie. Łączna zdolność produkcyjna Air Liquide przekroczy zatem 7 000 ton tlenu dziennie, co sprawi, że Czerepowiec stanie się jednym z największych zakładów produkcji gazów technicznych w całym przemyśle metalurgicznym na świecie. Projekt będzie realizowany przez Air Liquide Severstal, spółkę joint venture utworzoną przez Air Liquide i Severstal w 2005 roku.

Jednostka zostanie zaprojektowana w ramach linii biznesowej Engineering and Construction przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii do budowy tak wielkiej jednostki, której rozruch planowany jest na koniec 2020 roku. Ta nowa jednostka umożliwi znaczącą poprawę wydajności energetycznej i obniżenie emisji CO2 o 20 000 ton na rok, co odpowiada rocznej emisji 7 500 samochodów. Założenia te przyczynią się do osiągnięcia ambicji klimatycznych Grupy Air Liquide w zakresie ograniczenia o 30% wskaźnika emisji dwutlenku węgla do 2025 roku, w porównaniu do 2015 roku.

Ta nowa umowa ilustruje naszą strategię rozwoju w kluczowych zagłębiach przemysłowych. Jest to trzecia jednostka budowana i obsługiwana przez Air Liquide w Czerepowcu od 2007 roku. Wraz z niedawnym odnowieniem początkowej umowy, odzwierciedla ona długoterminowe partnerstwo i wzajemne zaufanie między Air Liquide i Severstal.

Guy Salzgeber, Wiceprezes Wykonawczy i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide sprawujący nadzór nad działalnością przemysłową w Europie, powiedział: „Cieszymy się, że możemy umocnić naszą długoterminową współpracę z Severstal. Podpisanie tego ważnego kontraktu i odnowienie pierwszego kontraktu obrazują zaufanie i wiarę w zdolność Air Liquide do tworzenia wartości dla klientów i dostarczania długoterminowych wyników, które są kluczowe dla zapewnienia rentownego wzrostu. Zobowiązujemy się również towarzyszyć naszym klientom w transformacji energii, promując rozwiązania niskoemisyjne dla zrównoważonego przemysłu.”

Alexander Shevelev, Prezes Zarządu Severstal, stwierdził: „Ten kontrakt jest kolejnym dowodem zaangażowania Severstal w zrównoważony rozwój, ponieważ nieustannie ograniczamy emisję dwutlenku węgla i poprawiamy efektywność energetyczną w naszych zakładach produkcyjnych. Cieszymy się, że możemy współpracować z Air Liquide, który skupia się na ochronie środowiska i bardzo odpowiedzialnie podchodzi do ochrony środowiska. W trakcie naszej długiej współpracy Grupa Air Liquide udowodniła, że jest w stanie dostarczać swoim klientom produkty wysokiej jakości i innowacyjne usługi. Mam nadzieję, że nasza pozytywna współpraca będzie się dalej rozwijać i nadal będziemy przyczyniać się do ochrony środowiska i wspólnie osiągać doskonałość operacyjną.”