Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide i Lotte Chemical zawierają strategiczny sojusz w celu uruchomienia łańcucha dostaw wodoru w Korei Południowej

wodór, mobilność wodorowa

Air Liquide Korea i Lotte Chemical założyły spółkę joint venture w celu rozwoju łańcucha dostaw wodoru dla rynku mobilności w Korei Południowej. W ramach spółki obie firmy zainwestują w nową generację centrów napełniania wodorem na dużą skalę w Daesan i Ulsan oraz planują rozwój licznych synergii i możliwości, aby przyczynić się do powstania gospodarki wodorowej w Korei.

Air Liquide łączy siły z Lotte, jedną z największych grup w Korei Południowej, aby wspólnie zainwestować w nową generację centrów napełniania wodorem na dużą skalę w Korei Południowej. Pierwsze dwie jednostki będą strategicznie zlokalizowane w zagłębiach przemysłowych Daesan i Ulsan, aby zapewnić dostawy do gęsto zaludnionych regionów aglomeracji Seulu i prowincji Gyeonggi na północnym zachodzie oraz aglomeracji Ulsan/Daegu/Busan i prowincji Gyeongsang na południowym wschodzie.

Atuty obu grup wzajemnie się uzupełniają. Air Liquide wniesie swoje doświadczenie w projektowaniu, wytwarzaniu i użytkowaniu kluczowych technologii wodorowych, w tym w zakresie kondycjonowania i dystrybucji wodoru oraz stacji tankowania wodoru. Lotte Chemical zapewni dostęp do dużych ilości wodoru wychwytywanego z gazów odlotowych z własnych źródeł, zlokalizowanych w głównych zagłębiach przemysłowych Korei Południowej - Daesan i Ulsan. To strategicznie usytuowanie umożliwia ulokowanie centrów kondycjonowania i stacji tankowania oraz zaspokojenie zapotrzebowania na wodór floty samochodów ciężarowych Grupy Lotte. Spółka joint venture zostanie założona przez Air Liquide Korea i Lotte Chemical, które zainwestują odpowiednio 60% i 40%.

Korea Południowa przoduje w rozwoju gospodarki wodorowej i czystej mobilności, co realizuje za pomocą planu “Hydrogen Economy Roadmap”. Oczekuje się, że zapotrzebowanie na wodór przeznaczony do celów mobilności w Korei Południowej osiągnie 100 ton dziennie do 2025 roku i ponad 1000 ton dziennie do 2030 roku.

François Abrial, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide,odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku, powiedział: "Cieszymy się z zawarcia strategicznego sojuszu z Lotte Chemical, jednym z głównych podmiotów przemysłowych, aby połączyć siły i przyspieszyć rozwój sektora wodorowego w Korei Południowej. Air Liquide aktywnie uczestniczy i inwestuje w cały łańcuch wodorowy, od produkcji do magazynowania, a także w dystrybucję i rozwój zastosowań końcowych. Zgodnie ze swoimi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju, do których należy osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku, ambicją Air Liquide jest aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa niskoemisyjnego."