Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide dostarcza odnawialny wodór na wystawę "Paris de l'Hydrogène" oraz do oświetlenia wieży Eiffla

Air Liquide dostarczył odnawialny wodór do podświetlenia wieży Eiffla podczas pokazu laserowego w ramach wydarzenia "Paris de l'Hydrogène", zorganizowanego przez Energy Observer. Wodór jest również wykorzystywany do zasilania wystawy. Energy Observer, pierwotnie pierwszy autonomiczny, bezemisyjny statek wodorowy, łączy obecnie ekspedycje i innowacje techniczne zorientowane na klimat. Wystawa przedstawia wodór jako kamień węgielny transformacji energetycznej oraz jako środek do osiągnięcia sukcesu w budowie społeczeństwa niskoemisyjnego.

"Paris de l'Hydrogène" to wystawa poświęcona energii odnawialnej, trwająca do 30 maja 2021 roku na Polach Marsowych. Jest ona zorganizowana przez Energy Observer przy wsparciu Miasta Paryża. Air Liquide bierze udział w tym wydarzeniu, dostarczając 400 kg odnawialnego wodoru potrzebnego do zasilania wystawy podczas trwania imprezy. Ten niskoemisyjny nośnik energii został również wykorzystany do oświetlenia wieży Eiffla za pomocą energii odnawialnej podczas pokazu laserowego, który odbył się 25 maja.

Jako pionier w dziedzinie wodoru, Air Liquide wspiera projekt Energy Observer od początku jego istnienia. Grupa niedawno ogłosiła zainwestowanie około 8 miliardów euro w niskoemisyjny łańcuch dostaw wodoru do 2035 roku. 

Grupa Air Liquide jest zaangażowana w osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku, zgodnie z globalnymi wysiłkami na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych określonych w Porozumieniu Paryskim, w szczególności poprzez wykorzystanie wodoru jako czystego nośnika energii w szerokim zakresie zastosowań, w tym w procesach przemysłowych i czystej mobilności.

Matthieu Giard, Wiceprezes i Członek Komitetu Wykonawczego nadzorujący działalność w zakresie wodoru, powiedział: "Od wielu lat Air Liquide angażuje się w odpowiedzialny wzrost i wyznacza ambitne cele osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku oraz przyspieszenia działań w zakresie wodoru. Wsparcie Energy Observer poprzez oświetlenie wieży Eiffla wodorem odnawialnym jest przede wszystkim symbolem, ale również pokazaniem istniejącego rozwiązania oraz że musimy wspólnie realizować inicjatywy mające na celu rozwój społeczeństwa wodorowego, z projektami na dużą skalę we Francji i na całym świecie."