Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide dokonuje strategicznej inwestycji w produkcję wodoru bez emisji dwutlenku węgla metodą elektrolizy

wodór, elektroliza

Grupa Air Liquide ogłasza nabycie 18,6% udziałów w kapitale kanadyjskiej spółki Hydrogenics Corporation, lidera w produkcji urządzeń do produkcji wodoru metodą elektrolizy oraz ogniw paliwowych. Ta strategiczna transakcja, która stanowi inwestycję w wysokości 20,5 miliona USD (18 milionów EUR), potwierdza długoterminowe zaangażowanie Grupy na rynkach energii wodorowej i jej ambicję odgrywania ważnej roli w dostarczaniu wodoru bez emisji dwutlenku węgla, szczególnie w branży przemysłowej i na rynku mobilności.

Przekonana o tym, że wodór będzie odgrywał kluczową rolę w transformacji energii, Grupa Air Liquide jest pionierem w rozwoju sektora wodorowego od kilku lat. Air Liquide i Hydrogenics zawarły również porozumienie technologiczne i handlowe w celu wspólnego opracowania technologii elektrolizy PEM (z użyciem membrany do wymiany protonów, Proton Exchange Membrane) dla szybko rosnących rynków energii wodorowej na całym świecie.

François Darchis, Starszy Wiceprezes i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide sprawujący nadzór nad Innowacjami, stwierdził: "Elektroliza wody jest jedną z kluczowych technologii powstawania wodoru jako zrównoważonego nośnika energii. Umożliwia produkcję wodoru całkowicie wolnego od emisji dwutlenku węgla, dzięki odnawialnym źródłom energii. Współpraca z firmą Hydrogenics, liderem technologii elektrolizy i ogniw paliwowych, umożliwia Air Liquide wzmocnienie swojego portfolio technologii w zakresie produkcji wodoru i zwiększa możliwość oferowania konkurencyjnego wodoru produkowanego bez emisji dwutlenku węgla. Jesteśmy przekonani, że wodór będzie odgrywał ważną rolę w walce z globalnym ociepleniem, a drastycznie zmniejszanie emisji CO2 jest kluczowe dla naszej planety. W tym obszarze Air Liquide ma najbardziej ambitne cele w swojej branży.”