Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

15 kolejnych umów podpisanych z liderami branży fotowoltaicznej

W 2010 roku zainstalowano nowe panele słoneczne o mocy 17 GWp, podwajając ilość zainstalowaną w poprzednim roku. Aby sprostać takiemu wzrostowi, wiodący producenci paneli słonecznych na świecie, w szczególności w Azji, zwiększają swoje zdolności produkcyjne, przy jednoczesnym dążeniu do obniżenia kosztów. Instalacje fotowoltaiczne mają wnieść około 5% światowej produkcji energii do 2020 roku, zapewniając dostawy czystej energii do prawie miliarda ludzi.

W tym kontekście, Grupa Air Liquide umocniła swoją wiodącą pozycję w zakresie dostaw gazów do producentów systemów fotowoltaicznych poprzez podpisanie 15 nowych umów długoterminowych z liderami branży w Chinach, na Tajwanie, w Japonii i Niemczech.

W Chinach, Air Liquide umocnił swoją pozycję wśród 6-ciu z 7-miu czołowych producentów krzemowych ogniw słonecznych c-Si, poprzez podpisanie licznych nowych umów na dostawy gazów.

W Wuxi, Air Liquide będzie dostarczać gazy do nowego zakładu produkcyjnego wiodącego dostawcy krzemowych ogniw słonecznych c-Si i producenta modułów.

W Hefei, Air Liquide będzie dostarczać gazy do czołowego producenta wafli krzemowych c-Si, obecnie inwestującego na dużą skalę w kampus do produkcji wafli i ogniw słonecznych, oraz innego znaczącego producenta wafli krzemowych inwestującego obecnie w ogniwa słoneczne.
Zainstalowana moc w tych nowych fabrykach wyniesie 6,5 GWp do końca 2011 roku.

Na Tajwanie, Air Liquide podpisał długoterminowe umowy na dostawy gazów do 3-ch z 4-ch liderów rynku do ich nowego kampusu znajdującego się w Jhunan Science Park w Tainan, gdzie nowa zainstalowana moc wyniesie 3,5 GWp do końca 2011 roku.

W Japonii, Air Liquide podpisał umowę na dostawy gazów do nowego zakładu wiodącego producenta krzemowych ogniw słonecznych c-Si.

W Europie, Grupa została głównym dostawcą znaczącego producenta CIGS w Niemczech.

Te ostatnie kontrakty sprawiają, że Grupa stała się dostawcą do ponad 150 klientów fotowoltaicznych na całym świecie, o całkowitej zdolności produkcyjnej znacznie przekraczającej 20 GWp rocznie.

Francisco Martins, Wiceprezes Grupy Air Liquide ds. Elektroniki, stwierdził: "Air Liquide stale dowodzi wartości swojej oferty i wiarygodności wobec liderów branży fotowoltaicznej. Te liczne sukcesy umożliwiło nasze globalne doświadczenie w zakresie PV, efektywne strategiczne zarządzanie klientami oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, umożliwiające obniżenie kosztów. Energia fotowoltaiczna jest działalnością na styku energetyki i ochrony środowiska, wymagającą rozwiązań high-tech - trzech czynników wzrostu Grupy Air Liquide.”