Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Grupa Air Liquide podpisała w pierwszym kwartale 2020 roku 11 nowych długoterminowych kontraktów na dostawy on-site

Gazy techniczne, gazy spożywcze, dostawy on-site, instalacje on-site

Po rekordowym 2019 roku, podczas którego Grupa podpisała 40 nowych długoterminowych umów on-site (produkcja gazów bezpośrednio w zakładzie klienta), Air Liquide ogłasza podpisanie w pierwszym kwartale 2020 roku 11 nowych kontraktów z klientami z linii biznesowej Industrial Merchant. Zwiększając stabilność modelu biznesowego działalności, rozwiązania on-site jednocześnie redukują emisję CO2 i przyczyniają się do realizacji celów klimatycznych Grupy.

W ramach tych długoterminowych kontraktów on-site zawartych z dużymi klientami z linii biznesowej Industrial Merchant, Air Liquide będzie dostarczać azot, tlen lub wodór przez minimum 10 lat. Jednostki on-site są instalowane i obsługiwane bezpośrednio u Klienta. Jest to konkurencyjne rozwiązanie dla klientów, zapewniające lokalne i niezawodne dostawy.

Rozwiązania on-site redukują również zanieczyszczenie powietrza i emisję CO2 poprzez wyeliminowanie większości energii zużywanej do skraplania i transportu gazów technicznych. Lokalna produkcja gazu zapobiega konieczności jego skroplenia na potrzeby transportu i znacznie zmniejsza liczbę cystern i kilometrów potrzebnych do dostarczenia gazu do tych klientów. Stąd też rozwiązania on-site obniżają o około połowę emisję dwutlenku węgla w porównaniu z dostawami gazów w postaci ciekłej i przyczyniają się do realizacji celów klimatycznych Air Liquide.

W ciągu ostatnich 5 lat liczba nowych długoterminowych kontraktów na instalacje on-site stale wzrasta. Ostatnio jest to szczególnie odnotowywane w Chinach i Stanach Zjednoczonych (poprzez Airgas, spółkę zależną Grupy Air Liquide z siedzibą w USA). W pierwszym kwartale 2020 roku podpisano 40. kontrakt on-site w USA, od momentu przejęcia Airgas w 2016 roku.

Matthieu Giard, Wiceprezes i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący działalność linii biznesowej Industrial Merchant, powiedział: "Liczba instalacji on-site coraz bardziej rośnie, ze względu na ich konkurencyjność i korzyści dla środowiska. Po rekordowym 2019 roku, dalszy sukces w tym kwartale ilustruje uznanie naszych klientów dla naszej wiedzy technologicznej w tym obszarze. Kontrakty on-site przyczyniają się do stabilności sprzedaży w linii biznesowej Industrial Merchant w perspektywie długoterminowej. Zapewniając lokalne i niezawodne dostawy naszym klientom, instalacje on-site przyczyniają się również do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zgodnie z naszymi celami klimatycznymi".